Updated on: 08.01.2020

People's Republic of China Shenzhen (CHN) - Men
50m Freestyle
United States of America - USA Anthony Ervin
Greece - GRE Kristian Gkolomeev
Russian Federation - RUS Vladimir Morozov
United States of America - USA Michael Andrew
100m Freestyle
Russian Federation - RUS Vladimir Morozov
Belgium - BEL Pieter Timmers
Brazil - BRA Marcelo Chierighini
Russian Federation - RUS Andrei Minakov
200m Freestyle
People's Republic of China - CHN Sun Yang
Hungary - HUN Dominik Kozma
Lithuania - LTU Danas Rapsys
Canada - CAN Markus Thormeyer
400m Freestyle
Lithuania - LTU Danas Rapsys
People's Republic of China - CHN Sun Yang
People's Republic of China - CHN Ji Xinjie
Hungary - HUN Dominik Kozma
50m Backstroke
People's Republic of China - CHN Xu Jiayu
Romania - ROU Robert Glinta
Greece - GRE Apostolos Christou
United States of America - USA Michael Andrew
100m Backstroke
People's Republic of China - CHN Xu Jiayu
United States of America - USA Matt Grevers
United States of America - USA Jacob Pebley
Canada - CAN Markus Thormeyer
200m Backstroke
Poland - POL Radoslaw Kawecki
United States of America - USA Jacob Pebley
Hungary - HUN Adam Telegdy
Canada - CAN Markus Thormeyer
50m Breaststroke
Brazil - BRA Joao Gomes Jr
Brazil - BRA Felipe Lima
Netherlands - NED Arno Kamminga
Belarus - BLR Ilya Shymanovich
100m Breaststroke
People's Republic of China - CHN Yan Zibei
Netherlands - NED Arno Kamminga
Kazakhstan - KAZ Dmitriy Balandin
Belarus - BLR Ilya Shymanovich
200m Breaststroke
Kazakhstan - KAZ Dmitry Balandin
United States of America - USA Josh Prenot
Netherlands - NED Arno Kamminga
Germany - GER Marco Koch
50m Butterfly
Russian Federation - RUS Oleg Kostin
Brazil - BRA Nicholas Santos
Ukraine - UKR Andriy Govorov
United States of America - USA Michael Andrew
100m Butterfly
Australia - AUS Matthew Temple
Russian Federation - RUS Andrei Minakov
United States of America - USA Michael Andrew
Russian Federation - RUS Oleg Kostin
200m Butterfly
Japan - JPN Masato Sakai
Hungary - HUN Tamas Kenderesi
Ukraine - UKR Denys Kesyl
United States of America - USA Zach Harting
200m Ind. Medley
People's Republic of China - CHN Wang Shun
United States of America - USA Josh Prenot
United States of America - USA Michael Andrew
United States of America - USA Jacob Pebley
People's Republic of China Shenzhen (CHN) - Women
50m Freestyle
Sweden - SWE Michelle Coleman
People's Republic of China - CHN Liu Xiang
Netherlands - NED Ranomi Kromowidjojo
Netherlands - NED Femke Heemskerk
100m Freestyle
Sweden - SWE Michelle Coleman
Netherlands - NED Femke Heemskerk
Hong Kong, China - HKG Siobhan Haughey
Netherlands - NED Ranomi Kromowidjojo
200m Freestyle
Hong Kong, China - HKG Siobhan Haughey
People's Republic of China - CHN Yang Junxuan
Netherlands - NED Femke Heemskerk
Hungary - HUN Katinka Hosszu
400m Freestyle
Hungary - HUN Ajna Kesely
People's Republic of China - CHN Wang Jianjiahe
Hungary - HUN Boglarka Kapas 
Russian Federation - RUS Anna Egorova
50m Backstroke
Austria - AUT Caroline Pilhatsch
People's Republic of China - CHN Liu Xiang
Netherlands - NED Kira Toussaint
Sweden - SWE Michelle Coleman
100m Backstroke
Hungary - HUN Katinka Hosszu
People's Republic of China - CHN Fu Yuanhui
Netherlands - NED Kira Toussaint
Sweden - SWE Michelle Coleman
200m Backstroke
Hungary - HUN Katinka Hosszu
Netherlands - NED Kira Toussaint
Canada - CAN Sydney Pickrem
People's Republic of China - CHN Liu Yaxin
50m Breaststroke
United States of America - USA Molly Hannis
Jamaica - JAM Alia Atkinson
Italy - ITA Martina Carraro
Finland - FIN Ida Hulkko
100m Breaststroke
Italy - ITA Martina Carraro
Jamaica - JAM Alia Atkinson
Canada - CAN Sydney Pickrem
People's Republic of China - CHN Yu Jingyao
200m Breaststroke
People's Republic of China - CHN Ye Shiwen
People's Republic of China - CHN Yu Jingyao
Canada - CAN Sydney Pickrem
Italy - ITA Martina Carrraro
50m Butterfly
Sweden - SWE Michelle Coleman
Netherlands - NED Ranomi Kromowidjojo
Denmark - DEN Jeanette Ottesen
Italy - ITA Elena di Liddo
100m Butterfly
Hungary - HUN Katinka Hosszu
Denmark - DEN Jeanette Ottesen
Italy - ITA Elena di Liddo
Netherlands - NED Ranomi Kromowidjojo
200m Butterfly
Hungary - HUN Boglarka Kapas
Hungary - HUN Katinka Hosszu
Hungary - HUN Liliana Szilagyi
Russian Federation - RUS Svetlana Chimrova
200m Ind. Medley
Hungary - HUN Katinka Hosszu
Canada - CAN Sydney Pickrem
People's Republic of China - CHN Ye Shiwen
People's Republic of China - CHN Yu Yiting
People's Republic of China Beijing (CHN) - Men
50m Freestyle
United States of America - USA Anthony Ervin
Greece - GRE Kristian Gkolomeev
United States of America - USA Michael Andrew
Russian Federation - RUS Vladimir Morozov
100m Freestyle
Russian Federation - RUS Vladimir Morozov
Belgium - BEL Pieter Timmers
Brazil - BRA Marcelo Chierighini
Russian Federation - RUS Andrei Minakov
200m Freestyle
Hungary - HUN Dominik Kozma
People's Republic of China - CHN Sun Yang
Lithuania - LTU Danas Rapsys
Belgium - BEL Pieter Timmers
400m Freestyle
People's Republic of China - CHN Sun Yang
People's Republic of China - CHN Ji Xinjie
Hungary - HUN Dominik Kozma
Lithuania - LTU Danas Rapsys
50m Backstroke
United States of America - USA Michael Andrew 
People's Republic of China - CHN Xu Jiayu
Romania - ROU Robert Glinta
Greece - GRE Apostolos Christou
100m Backstroke
People's Republic of China - CHN Xu Jiayu
United States of America - USA Matt Grevers
United States of America - USA Jacob Pebley
Japan - JPN Ryosuke Irie
200m Backstroke
Japan - JPN Ryosuke Irie
United States of America - USA Jacob Pebley
United States of America - USA Matt Grevers
Poland - POL Radoslaw Kawecki
50m Breaststroke
Brazil - BRA Joao Gomes Jr
Netherlands - NED Arno Kamminga
Brazil - BRA Felipe Lima
Belarus - BLR Ilya Shymanovich
100m Breaststroke
People's Republic of China - CHN Yan Zibei
Netherlands - NED Arno Kamminga
Kazakhstan - KAZ Dmitriy Balandin
Belarus - BLR Ilya Shymanovich
200m Breaststroke
Kazakhstan - KAZ Dmitry Balandin
United States of America - USA Josh Prenot
Netherlands - NED Arno Kamminga
Japan - JPN Ippei Watanabe
50m Butterfly
Russian Federation - RUS Oleg Kostin
Brazil - BRA Nicholas Santos
Ukraine - UKR Andriy Govorov
United States of America - USA Michael Andrew
100m Butterfly
Russian Federation - RUS Andrei Minakov
Australia - AUS Matthew Temple
Russian Federation - RUS Oleg Kostin
United States of America - USA Michael Andrew
200m Butterfly
Japan - JPN Masato Sakai
Hungary - HUN Tamas Kenderesi
Ukraine - UKR Denys Kesyl
Japan - JPN Daiya Seto
200m Ind. Medley
People's Republic of China - CHN Wang Shun
United States of America - USA Michael Andrew
Japan - JPN Daiya Seto
Switzerland - SUI Jeremy Desplanches
People's Republic of China Beijing (CHN) - Women
50m Freestyle
Netherlands - NED Ranomi Kromowidjojo
Sweden - SWE Michelle Coleman
People's Republic of China - CHN Liu Xiang
Netherlands - NED Femke Heemskerk
100m Freestyle
Netherlands - NED Ranomi Kromowidjojo
Sweden - SWE Michelle Coleman
Hong Kong, China - HKG Siobhan Haughey
Netherlands - NED Femke Heemskerk
200m Freestyle
Hong Kong, China - HKG Siobhan Haughey
Netherlands - NED Femke Heemskerk
Hungary - HUN Katinka Hosszu
People's Republic of China - CHN Yang Junxuan
400m Freestyle
Hungary - HUN Boglarka Kapas
People's Republic of China - CHN Wang Jianjiahe
Hungary - HUN Ajna Kesely
Russian Federation - RUS Anna Egorova
50m Backstroke
People's Republic of China - CHN Liu Xiang
Austria - AUT Caroline Pilhatsch
Netherlands - NED Kira Toussaint
Russian Federation - RUS Anastasia Fesikova
100m Backstroke
Hungary - HUN Katinka Hosszu
Russian Federation - RUS Anastasia Fesikova
Netherlands - NED Kira Toussaint
People's Republic of China - CHN Fu Yuanhui
200m Backstroke
Hungary - HUN Katinka Hosszu
Netherlands - NED Kira Toussaint
People's Republic of China - CHN Liu Yaxin
Canada - CAN Sydney Pickrem
50m Breaststroke
Jamaica - JAM Alia Atkinson
Italy - ITA Martina Carraro
Finland - FIN Ida Hulkko
United States of America - USA Molly Hannis
100m Breaststroke
Italy - ITA Martina Carraro
People's Republic of China - CHN Yu Jingyao
Jamaica - JAM Alia Atkinson
Canada - CAN Sydney Pickrem
200m Breaststroke
Canada - CAN Sydney Pickrem
People's Republic of China - CHN Yu Jingyao
People's Republic of China - CHN Ye Shiwen
Italy - ITA Martina Carrraro
50m Butterfly
Sweden - SWE Michelle Coleman
Netherlands - NED Ranomi Kromowidjojo
Italy - ITA Elena di Liddo
Denmark - DEN Jeanette Ottesen
100m Butterfly
Hungary - HUN Katinka Hosszu
Italy - ITA Elena di Liddo
Denmark - DEN Jeanette Ottesen
Netherlands - NED Ranomi Kromowidjojo
200m Butterfly
Hungary - HUN Boglarka Kapas
Russian Federation - RUS Svetlana Chimrova
Hungary - HUN Liliana Szilagyi
Hungary - HUN Katinka Hosszu
200m Ind. Medley
Hungary - HUN Katinka Hosszu
People's Republic of China - CHN Ye Shiwen
Canada - CAN Sydney Pickrem
Japan - JPN Rika Omoto