Super Final
DATE TEAM 1 TEAM 2 SCORE
DAY 1
21.06.2016
SRB
 BRA
 14-10
21.06.2016
GRE
JPN
 15-7
21.06.2016
AUS
ITA
 7-14
21.06.2016
USA
CHN
 12-6
DAY 2
22.06.2016
AUS
JPN
 13-7
22.06.2016
GRE
ITA
 15-4
22.06.2016
USA
BRA
 10-7
22.06.2016
SRB
CHN
 20-5
DAY 3
23.6.2016
SRB
USA
 10-8
23.6.2016
GRE
AUS
 10-5
23.6.2016
JPN
ITA
 10-17
23.6.2016
BRA
CHN
11-11 (15-13 after penalties)
DAY 4
24.6.2016
ITA
BRA
 12-6
24.6.2016
AUS
USA
 8-8 (15-16 after penalties)
24.6.2016
GRE
CHN
 15-5
24.6.2016
JPN
SRB
 10-19
DAY 5
25.06.2016
BRA
JPN
 10-12
25.06.2016
AUS
CHN
 15-4
25.06.2016
ITA
SRB
 4-7
25.06.2016
USA
GRE
 11-11 (17-16 after penalties)
DAY 6
26.06.2016
BRA
CHN
 16-4 (for places 7-8)
26.06.2016
JPN
AUS
7-12 (for places 5-6)
26.06.2016
ITA
GRE
7-11 (for places 3-4)
26.06.2016
SRB
USA
10-6 (for places 1-2)
 

Intercontinental Tournament

DATE TEAM 1 TEAM 2 SCORE
10.05.2016 USA AUS 8-6
10.05.2016 KAZ BRA 7-19
10.05.2016 JPN CHN 21-5
11.05.2016 AUS BRA 13-9
11.05.2016 CHN KAZ 10-15
11.05.2016 USA JPN 17-14
12.05.2016 BRA CHN 17-4
12.05.2016 KAZ USA 7-19
12.05.2016 JPN AUS 5-7
13.05.2016 USA BRA 16-11
13.05.2016 CHN AUS 4-21
13.05.2016 JPN KAZ 19-7
14.05.2016 KAZ AUS 4-11
14.05.2016 USA CHN 19-2
14.05.2016 BRA JPN 16-10
15.05.2016 KAZ CHN 16-7 (for places 5-6)
15.05.2016 BRA JPN 13-12 (for places 3-4)
15.05.2016 USA AUS 10-9 (for places 1-2)
 
European Preliminaries
Round 1
DATE TEAM 1 TEAM 2 SCORE 
20.10.2015 HUN GEO 17-10
20.10.2015 GRE ROU 17-3
20.10.2015 SRB FRA 12-9
20.10.2015 MNE ESP 11-6
20.10.2015 CRO TUR 19-6
20.10.2015 RUS ITA 11-16
 
Round 2
DATE TEAM 1 TEAM 2 SCORE 
17.11.2015 HUN ROU 16-8
17.11.2015 GRE GEO 18-10
17.11.2015 SRB ESP 13-12
14.03.2016 FRA MNE  10-12
17.11.2015 CRO RUS 17-9
17.11.2015 ITA TUR 14-4
 
Round 3
DATE TEAM 1 TEAM 2 SCORE
01.12.2015 GRE HUN  12-8
01.12.2015 GEO ROU  11-13
01.12.2015 ESP FRA  18-10
01.12.2015 MNE SRB 10-12
01.12.2015 RUS TUR  13-9
01.12.2015 CRO ITA  8-9
 
Round 4
DATE TEAM 1 TEAM 2 SCORE
16.02.2016 GEO HUN  10-20
16.02.2016 ROU GRE  6-9
16.02.2016 FRA SRB  10-15
16.02.2016 ESP MNE  10-8
16.02.2016 TUR CRO  3-16
16.02.2016 ITA RUS  14-9
 
Round 5
DATE TEAM 1 TEAM 2 SCORE
26.04.2016 ROU HUN  7-15
26.04.2016 GEO GRE  8-15
26.04.2016 ESP SRB  13-14
26.04.2016 MNE FRA  17-4
26.04.2016 RUS CRO  10-14
26.04.2016 TUR ITA  7-22
 
Round 6
DATE TEAM 1 TEAM 2 SCORE
10.05.2016 HUN GRE  13-10
10.05.2016 ROU GEO  17-8
10.05.2016 FRA ESP  7-8
10.05.2016 SRB MNE 10-10 (13-15 after penalties) 
03.05.2016 TUR RUS  5-13
10.05.2016 ITA CRO  9-9 (14-12 after penalties)