FINA/Midea Diving World Series 2013 - Edinburgh (GBR)

OFFICIAL WEBSITE


INFO

19-21 April 2013 - Edinburgh, GREAT BRITAIN



British Swimming LTD
Address: SportPark, Pavilion 3
3 Oakwood Drive
Loughborough LE11 3QF
GREAT BRITAIN
Telephone: +44 1509 618 707
+44 1509 618 700
Fax: +44 1509 640 193
+44 1509 618 701
Email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it (general enquiries)
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it (media enquiries)
Event official website: www.swimming.org/FinaDiving


Royal Commonwealth Pool - the venue


START LIST (Provisional)

Men

3m Springboard
10m Platform
Synchro 3m Springboard
Synchro 10m Platform
ZAKHAROV ILLYA RUS
DALEY THOMAS GBR
QIN KAI CHN
GARCIA N. IVAN MEX
QIN KAI CHN
MINIBAEV VICTOR RUS
HE CHONG

ZUNIGA ADAN
HE CHONG CHN
GARCIA N. IVAN MEX
ZAKHAROV ILLYA RUS
MINIBAEV VICTOR RUS
HAUSDING PATRICK GER
ZAKHAROV ANTON UKR
KUZNETSOV EVGENY

CHESAKOV ARTEM
DUMAIS TROY USA



DUMAIS TROY USA
GUERRA JOSE ANTONIO CUB
CASTILLO H. YAHEL MEX



DUMAIS DWIGHT

AGUIRRE JEINKLER
KVASHA ILLYA UKR



KVASHA ILLYA UKR


MEARS CHRISTOPHER GBR



PRYGOROV OLEKSIY



LAUGHER JACK GBR



MEARS CHRISTOPHER GBR








ROBINSON-BAKER NICHOLAS









CASTILLO H. YAHEL MEX








SANCHEZ G. JULIAN









AMSYAR AMZAN AHMAD
MAS








OOI TZE LIANG















Women

3m Springboard
10m Platform
Synchro 3m Springboard
Synchro 10m Platform
HE ZI CHN
CHEN RUOLIN CHN
WU MINXIA CHN
LIU HUIXIA CHN
SANCHEZ S. LAURA MEX
BROBEN BRITTANY AUS
SHI TINGMAO

SI YAJIE 
CAGNOTTO TANIA ITA
PAMG PANDELELA RINONG MAS
CAGNOTTO TANIA ITA
WARE CAROL-ANN CAN
FEDOROVA OLENA UKR
WU MELISSA AUS
DALLAPE FRANCESCA

WARE PAMELA
PATRICK JAELE AUS
KOLTUNOVA YULIA RUS
NG YAN YEE MAS
KOLTUNOVA IULIIA RUS
STARLING HANNAH GBR
BATKI NOEMI ITA
CHEONG JUN HOONG

GONCHAROVA NATALIA
BAZHINA NADEZDA RUS
COUCH TONIA
GBR

FEDOROVA OLENA UKR
COUCH TONIA GBR
SHI TINGMAO CHN
SI YAJIE CHN
PYSMENSKA ANNA

BARROW SARAH



OROZCO ALEJANDRA MEX
BLAGG ALICIA GBR
PAMG PANDELELA RINONG MAS



MENDOZA CAROLINA MEX
GALLANTREE REBECCA


CHEONG JUN HOONG



LIU HUIXIA CHN
ILLINYKH KRYSTINA
RUS

OROZCO ALEJANDRA MEX






POLYAKOVA MARIA


MENDOZA CAROLINA






SANCHEZ LAURA MEX
BOYD EMILY AUS






RAMIREZ DANIELA

TARVIT LARA


COMPETITION SCHEDULE

Fri. April 19, 2013
Sat. April 20, 2013
Sun. April 21, 2013
12:00 Women's 10m Synchro Final
10:00 Women's 3m Semi-Final A
10:00 Women's 10m Semi-Final A
12:50 Men's 10m Synchro Final
10:45 Women's 3m Semi-Final B
10:45 Women's 10m Semi-Final B
13:18 Awards: Women's 10m Synchro
12:00 Men's 3m Semi-Final A
12:00 Men's 10m Semi-Final A
13:33 Awards: Men's 10m Synchro
12:55 Men's 3m Semi-Final B
12:32 Men's 10m Semi-Final B








18:00 Women's 3m Synchro Final
18:00 Women's 3m Final
18:00 Women's 10m Final
18:55 Men's 3m Synchro Final
18:50 Men's 3m Final
18:45 Men's 10m Final
19:37 Awards: Women's 3m Synchro
19:26 Awards: Women's 3m Final
19:09 Awards: Men's 10m Final
19:52 Awards: Men's 3m Synchro
19:41 Awards: Men's 3m Final
19:24 Awards: Women's 10m Final


alt
> CLICK HERE <