Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

FINA/NVC Diving World Series 2014 - Dubai (UAE)


 


 



FORMS
- Information Bulletin

- All Forms (including entry, travel, accommodation & visa)




INFO
March 20-22, 2014 - Dubai, UAE


UAE Swimming Federation
Address: Al Twar 3, Street 2, Villa , PO Box 8899, Dubai, UAE
Telephone: +971 4 264 8717
Fax: +971 4 264 8718
Email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

alt
Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Sport Complex - the venue


START LIST (Provisional)

Men

3m Springboard
10m Platform
Synchro 3m Springboard
Synchro 10m Platform
HE Chong CHN
QUI Bo CHN
LIN Yue
CHN
HAUSDING Patrick GER
KUZNETSOV Evgeny RUS
BOUDIA David USA
XIE Siyi
 
KLEIN Sascha
CASTILLO Yahel MEX
KLEIN Sascha GER
MEARS Chris GBR
LIN Yue CHN
KVASHA Illya UKR
SANCHEZ German MEX
LAUGHER Jack

CAO Yuan
ILLANAJavier ESP
GARCIA Ivan MEX
OCAMPO Jahir MEX
SANCHEZ German MEX
HAUSDING Patrick GER
DALEY Tom GBR
PACHECO Rommel  
GARCIA Ivan
SAKAI Sho JPN
BONDAR Oleksandr UKR
HAUSDING Patrick GER
DELL'UOMO Francesco ITA
BLAHA Constantin AUT
MINIBAEV Victor RUS
FECK Stephan  
VERZOTTO Maicol
LAUGHER Jack GBR



BOUDIA David USA
Matthew LEE
GBR
GORSHKOVOZAV
Oleksandr
UKR



DUMAIS Troy  
Daniel GOODFELLOW

 



OOI Tze Liang MAS
   
   



AZMAN Ahmad Amsyar  
   
            KVASHA Illya UKR      
            GORSHKOVOZAV
Oleksandr
       
                   











Women

3m Springboard
10m Platform
Synchro 3m Springboard
Synchro 10m Platform
HE Zi CHN
LIU Huixia
CHN
WU Minxia CHN
CHEN Ruolin CHN
WANG Han CHN
OROZCO Alejandra MEX
SHI Tingmao  
LIU Huixia  
WARE Pamela CAN
PROKOPCHUK Yulia UKR
CAGNOTTO Tania ITA
BENFEITO Meaghan CAN
CAGNOTTO Tania ITA
BARROW Sarah GBR
DALLAPE Francesca  
FILION Roseline  
ABEL Jennifer CAN
KURJO Maria GER
ABEL Jennifer CAN
RAMG Pandelela Rinong  MAS
MARCONI Maria ITA
PAMG Pandelela Rinong MAS
WARE Pamela  
LEONG Mun Yee  
STARLING Hannah GBR
FILION Roseline CAN
SANCHEZ Laura MEX
COUCH Tonia GBR
SANCHEZ Laura MEX
COUCH Tonia GBR
CHAVEZ Arantxa  
BARROW Sarah  






CHEONG Jun Hoong  MAS
ESPINOSA Paola MEX






NG Yan Yee  
OROZCO Alejandra  



   
GALLANTREE Rebecca GBR
JAMES Anna USA



   
BLAGG Alicia  
MAHONEY Gracia Leydon  



   
BURKE Amanda USA
TIMOSHININA Yulia  RUS
            FREEMAN Deidre     PETUKHOVA Ekaterina  
            ILINYKH Kristina RUS    Villo KORMOS
HUN
            POLYAKOVA Maria      Szofia REISINGER
 
            NEDOBIGA Anastasiia UKR      
            FEDOROVA Olena        


COMPETITION SCHEDULE

Thu. March 20, 2014
Fri. March 21, 2014
Sat. March 22, 2014
10:00 Synchro 10m Women   10:00 3m Women Semi-Final A & B   10:00 10m Women Semi-Final A & B
10:50 Synchro 10m Men   11:10 3m Men Semi-Final A & B   11:10 10m Men Semi-Final A & B
18:00 Synchro 3m Women   17:00 3m Women Final   17:00 10m Women Final
18:50 Synchro 3m Men   17:50 3m Men Final   17:50 10m Men Final


Title Sponsor


Series Sponsor


Official Timekeeper

Omega