Shanghai 2011 - Diving - Participants


Athlete

Fed.
Gender
Melik HOVHANNLSYAN ARM M
Constantin BLAHA AUT M
Sophie SOMLOI AUT F
Sharleen Marie STRATTON AUS F
Brittany Maree BROBEN AUS F
Anabelle Luce SMITH AUS F
James Lee CONNOR AUS M
Melissa Paige Li Kun WU AUS F
Matthew John MITCHAM AUS M
Grant Roy NEL AUS M
Alexandra CROAK AUS F
Timofei  HORDEICHIK BLR M
Vadim KAPTUR BLR M
Cesar Augusto AQUINO DE CASTRO BRA M
Hugo PELLICER PARISI BRA M
Rui Carlos PINHEIRO MARINHO BRA M
Juliana  RODRIGUES VELOSO BRA F
Diego Alberto CARQUIN SAAVEDRA CHI M
Donato Alejandro NEGLIA ESCUDERO CHI M
Jennifer ABEL CAN F
Emilie HEYMANS CAN F
Reuben Daniel ROSS CAN M
Roseline FILION CAN F
Kevin Alan GEYSON CAN M
Riley Jacob MCCORMICK CAN M
Meaghan BENFEITO CAN F
Eric Thomas SEHN CAN M
Francois IMBEAU DULAC CAN M
Bo QIU CHN M
Liang HUO CHN M
Min HE CHN M
Luxin ZHOU CHN M
Kai QIN CHN M
Yutong LUO CHN M
Shixin LI CHN M
Chong HE CHN M
Tingmao SHI CHN F
Minxia WU CHN F
Hao WANG CHN F
Han WANG CHN F
Ruolin CHEN CHN F
Yadan HU CHN F
Zi HE CHN F
Diana Isabel PINEDA ZULETA COL F
Victor Hugo ORTEGA SERNA COL M
Carolina MURILLO U COL F
Sebastian VILLA CASTANEDA COL M
Juan Guillermo RIOS LOPERA COL M
Sahily MARTINEZ RAMOS CUB F
Annia RIVERA ROVIRA CUB F
Rene Raul HERNANDEZ ALVAREZ CUB M
Jeinkler Ernesto AGUIRRE MANSO CUB M
Jose Antonio GUERRA OLIVA CUB M
Deyne CASTELLANOS CORRALES CUB M
Jorge Luis PUPO CARBALLO CUB M
Luis Alberto GARCIA DOM M
Ville VAHTOLA FIN M
Leyre EIZAGUIRRE DEVESA ESP F
Javier ILLANA GARCIA ESP M
Jenifer del Carmen BENITEZ BENITEZ ESP F
Fanny BOUVET FRA F
Audrey LABEAU FRA F
Marion FARISSIER FRA F
Damien CELY FRA M
Matthieu ROSSET FRA M
Alicia Jane BLAGG GBR F
Jennifer Louise COWEN GBR F
Sarah Ellen BARROW GBR F
Tonia COUCH GBR F
Rebecca GALLANTREE GBR F
Hannah Felicity STARLING GBR F
Nicholas ROBINSON BAKER GBR M
Peter Graham WATERFIELD GBR M
Christopher James MEARS GBR M
Thomas Robert DALEY GBR M
Jack David LAUGHER GBR M
Chola CHANTURIA GEO M
Shota KORAKHASHVILI GEO M
Pavlo Borisowitsch ROZENBERG GER M
Martin WOLFRAM GER M
Sascha Mathias KLEIN GER M
Stephan FECK GER M
Patrick HAUSDING GER M
Stefanos PAPAROUNAS GRE M
Alexandros MANOS GRE M
Michail Panagiotis TZIFAS GRE M
Uschi Maria Alexandr FREITAG GER F
Christin STEUER GER F
Katja DIECKOW GER F
Nora SUBSCHINSKI GER F
Tina PUNZEL GER F
Maria KURJO GER F
Sharon CHAN HKG F
Ho Wing NGAI HKG F
Iouliana BANOUSI GRE F
Eleni KATSOULI GRE F
Wai Ching Jason POON HKG M
Ho Wing CHOW HKG M
Nora BARTA HUN F
Gyongyver Villo KORMOS HUN F
Zsofia REISINGER HUN F
Flora Piroska GONDOS HUN F
Husaini NOOR INA M
Sari Ambarwati SUPRIHATIN INA F
Maria Natalie Dinda ANASTI INA F
Luthfi niko ABDILLAH INA M
Muhammad NASRULLAH INA M
Andriyan ANDRIYAN INA M
Della Dinarsari HARIMURTI INA F
Tommaso RINALDI ITA M
Francesco DELL UOMO ITA M
Maicol VERZOTTO ITA M
Noemi BATKI ITA F
Tania CAGNOTTO ITA F
Maria Elisabetta MARCONI ITA F
Francesca DALLAPE ITA F
Tommaso MARCONI ITA M
Michele BENEDETTI ITA M
Yu OKAMOTO JPN M
Kazuki MURAKAMI JPN M
Sho SAKAI JPN M
Ken TERAUCHI JPN M
Fuka TATSUMI JPN F
Mai NAKAGAWA JPN F
Yuka MABUCHI JPN F
Sayaka SHIBUSAWA JPN F
Abdulrahman ABBAS KUW M
Rashid ALHARBI KUW M
Hamad SALEH KUW M
Sergej  BAZIUK  LTU M
Ignas BARKAUSKAS  LTU M
Sut Ian CHOI MAC F
Sioi LEI MAC F
Pui Man CHAN MAC F
I Oeng LO MAC F
Bryan Nickson LOMAS MAS M
Muhammad Fakhrul  MD ZAIN MAS M
Ahmad Amsyar AZMAN MAS M
Ken Nee YEOH MAS M
Tze Liang OOI MAS M
Leong Mun Yee LEONG MAS F
Pandelela Anak Pamg RINONG MAS F
Traisy Vivien Anak TUKIET MAS F
Jun Hoong CHEONG MAS F
Yan Yee NG MAS F
German Saul SANCHEZ SANCHEZ MEX M
Alejandro Daniel ISLAS ARROYO MEX M
Yahel Ernesto CASTILLO HUERTA MEX M
Ivan Alejandro GARCIA NAVARRO MEX M
Kevin Alejandro CHAVEZ BANDA MEX M
Julian Isaac SANCHEZ GALLEGOS MEX M
Jose Jonathan RUVALCABA PERALTA MEX M
Alejandra OROSCO ALVAREZ MEX F
Tatiana ORTIZ GALICIA MEX F
Laura Aleida SANCHEZ SOTO MEX F
Arantxa Elizabeth CHAVEZ MUNOZ MEX F
Paola Milagros ESPINOSA SANCHEZ MEX F
Vianey HERNANDEZ MEX F
de Bruijn YORICK JACOBUS MARIA NED M
Jansen INGE NED F
de Meijer RAMON NED M
Espen VALHEIM NOR M
Eirik VALHEIM NOR M
Amund Nordal  GISMERVIK NOR M
Andrzej RZESZUTEK POL M
Hyon Ju RI PRK M
Il Myong HYON PRK M
Kum Hui CHOE PRK F
Jin Ok KIM PRK M
Corina POPOVICI ROU F
Mara Elena AIACOBOAE ROU F
Roman IZMAYLOV RUS M
Anastasia POZDNIAKOVA RUS F
Victor MINIBAEV RUS M
Evgeny KUZNETSOV RUS M
Ilya ZAKHAROV RUS M
Gleb GALPERIN RUS M
Igor KORIAKIN RUS M
Daria GOVOR RUS F
Yulia KOLTUNOVA RUS F
Natalia GONCHAROVA RUS F
Svetlana PHILIPPOVA RUS F
Nadezda BAZHINA RUS F
En Tien HUANG TPE F
Shih Han HSU TPE F
Andrea ALOISIO SUI M
Stefan Christofer ESKILSSON SWE M
Niklas Erik Alexande ANDRESEN SWE M
Anna Ulrika LINDBERG SWE F
Mikael Jonathan Eje JOERNFALK SWE M
Julia LOENNEGREN SWE F
Dmytro MEZHENSKYI UKR M
Oleksandr BONDAR UKR M
Kostyantyn MILYAYEV UKR M
Oleksandr GORSHKOVOZOV UKR M
Oleksiy PRYGOROV UKR M
Anna PYSMENSKA UKR F
Olena FEDOROVA UKR F
Alina CHAPLENKO UKR F
Iulia PROKOPCHUK UKR F
Viktorya POTYEKHINA UKR F
David Alasdair BOUDIA USA M
Nicholas Montgomery MCCRORY USA M
Aaron Daniel FLESHNER USA M
Kristian Bettega IPSEN USA M
Troy Matthew Bek  DUMAIS USA M
Christopher Ryan COLWILL USA M
Brittany Ann VIOLA USA F
Abigail Louise JOHNSTON USA F
Christina Marie LOUKAS USA F
Jessica Anne PARRATTO USA F
Kassidy Leigh COOK USA F
Kelci Marie BRYANT USA F
Anna Elizabeth JAMES USA F
Mary Elizabeth DUNNICHAY USA F
Lisette Casandra RAMIREZ CHANCAY VEN F
Edickson David CONTRERAS BRACHO VEN M
Walter Enrique ROJAS DAWSON  VEN M
Beannelys Sujeis VELASQUEZ SALAZAR VEN F
Maria Florencia BETANCOURT ORTEGA VEN F
Farid GURBANOV AZE M
Dmitriy SOROKIN AZE M